سبدخرید

محصولات پرطرفدار

کانادا

کانادا
کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است.کانادا دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است.
البته در کانادا اهمیت زیادی به یادگیری داده می‌شود و سیستم آموزش و پرورش کانادا از استانداردهای بالایی برخوردار است. این کشور در مقایسه با میانگین کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، بودجه بیشتری را برای آموزش اختصاص می‌دهد و در بین کشورهای G-8 (انجمن متشکل از هشت کشور ثروتمند جهان) در مقام دوم قرار دارد.
نکته قابل توجه اینکه شهریه تحصیل در کانادا در مقایسه با انگلیس، استرالیا و نیوزلند پایینتر است

دانشگاه‌های کانادا در انتخاب‌ دانشجويان‌ اختيار کامل‌ دارند.

تحصیلات دانشگاهی در کانادا

تحصیلات دانشگاهی در کانادا

‌‌دانشگاه‌های کانادا در انتخاب‌ دانشجويان‌ اختيار کامل‌ دارند. شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها بر اساس‌ معدل‌ نمرات‌ سال‌ آخر دانش‌آموزان‌ در دبيرستان‌ها است. شرايط‌ پذيرش‌ در دانشگاه‌های کانادا برای دانشجويان‌ تمام‌ وقت‌ و نيمه‌ وقت‌ يکسان‌ است. در خصوص‌ پذيرش‌ دانشجو برای تحصيلات‌ تکميلی، دانشگاه‌ها بر اساس‌ ضوابط‌ خود اقدام‌ به‌ اين‌ امر می‌کنند. مراکز آموزش‌ عالی در کانادا مستقل‌ هستند و مدارک‌ دانشگاهی را خودشان‌ صادر می‌کنند. اکثر دانشگاه‌ها در کانادا انگليسی زبان‌ هستند، ولی هفت دانشگاه‌ فرانسوی زبان‌ و دو دانشگاه‌ دو زبانه‌ نيز وجود دارد.

دوره‌های تحصيلی در کانادا

۱.دوره‌های هنری و حرفه‌ای برای مدارک‌ Certificate و Diploma: از دوره‌هايی هستند که‌ پس‌ از يک‌ تا سه‌ سال‌ تحصيل‌ به‌ دليل‌ شرط‌ ورود آسان‌تر و نداشتن‌ معدل‌ بالا برای ورود به‌ دانشگاه‌ها در کالج‌ها گذرانده‌ می‌شود.
Bachelor .۲: شامل چهار سال‌ تحصيل‌ تمام‌ وقت‌ است؛ در بعضی رشته‌ها مانند معماری طول‌ اين‌ دوره‌ به‌ پنج‌ سال‌ نيز می‌رسد. در استان‌ اونتاريو به‌ دليل‌ طول‌ دوره‌ دبيرستان‌ که‌ ۱۳ سال‌ است، دوره‌های سه‌ ساله‌ نيز وجود دارند.
‏۳. Master: برای ورود به‌ اين‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک‌ Bachelor با معدل‌ حداقل‌ B ضروری است. در صورتی که‌ دانشجو بخواهد در رشته‌ای غير از رشته‌ قبلی‌اش‌ ادامه‌ تحصيل‌ دهد، بايد تعدادی درس‌ اضافی بگذراند؛ به‌ همين‌ دليل‌ طول‌ دوره‌هایMaster از يک‌ و نيم‌ تا سه‌ سال‌ متغير است. ضمنا در اين‌ دوره‌ دانشجو می‌تواند درس‌ با (Dissertation) پژوهش‌ را مدنظر قرار دهد يا بيشتر به‌ درس‌ پرداخته‌ و در نهايت‌ يک‌ يا دو کار علمی کوچک‌ را پشت‌ سر گذارد.
‏Ph.D .۴: برای ورود به‌ اين‌ دوره‌ معدل‌ +B يا بالاتر در دوره‌ Master مورد نياز است. علاوه‌ بر اين‌ دانشجو بايد توصيه نامه‌های کتبی استادان‌ قبلی را داشته‌ باشد که‌ توانايی او را برای پژوهش‌ نشان‌ دهد. برای دوره‌ .Ph.D در کانادا دانشجو بايد حداقل‌ سال‌های تحصيلی تمام‌ وقت، گذراندن‌ دروس‌ تعيين‌ شده، گذراندن‌ امتحان‌ جامع‌ (کتبی يا شفاهی يا هر دو) و نوشتن‌ و دفاع‌ شفاهی از پايان‌ نامه‌ پژوهشی را با موفقيت‌ بگذراند. طول‌ متوسط‌ دوره‌ دکتری در دانشگاه‌های کانادا چهار سال‌ است. در موارد خاصی امکان‌ اخذ مدرک‌ Ph.D. بدون‌ دريافت‌ Master و به‌ صورت‌ انتقال‌ از اين‌ مرحله‌ و تنها با داشتن‌ Bachelor ميسر است.

نحوه‌ ارزشيابی مدارک‌ تحصیلی در کانادا
۱. مدارک‌ Certificate و Diploma و کلیه‌ مدارک‌ دانشگاهی (آکادمیک) ۲ یا ۳ سال‌ تحصیل‌ معادل‌ حداقل‌ ۶۰ واحد به‌ شرط‌ تحصیل‌ پیوسته‌ و همگن‌ که‌ منجر به‌ اخذ مدرک‌Bachelor نمی‌شود، بعد از دیپلم‌ دبیرستانی، “کاردانی” ارزشیابی می‌شود.
۲. مدارک‌Bachelor بعد از دیپلم‌ دبیرستان، “کارشناسی” ارزشیابی می‌شود.
۳. مدارک Master با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی، “کارشناسی ارشد” ارزشیابی می‌شود.
۴. مدارک‌ .Ph.D با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی ارشد، “دکتری” ارزشیابی می‌شود.

مزایای‌ تحصیل در کانادا
۱- امکان کار حین تحصیل در کانادا
۲- شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان پایین تر است
‌‌۳- شما امکان مهاجرت به کانادا را بعد از اتمام دوره ی تحصیلی خواهید داشت.
۴- سطح علمی بالای دانشگاه های کانادایی و فرصت های تحقیقاتی بیشمار ویژه علاقمندان به پژوهش
۵- بیمه ی درمانی حین تحصیل

تماس با ما

نام

ایمیل

تلفن تماس

پیام

برای ثبت نام در این دوره ها فرم رو به رو را پر کنید تا کارشناسان ما
در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

مهدکودک خانه مدادرنگی

ارتباط با مربیان حرفه ای و ایجاد رابطه دوستی عمیق با دیگر کودکان چیزی است که می تواند زندگی فرزندانمان را از همان کودکی رنگی کند. ما در خانه مدادرنگی تمام تلاشمان را می کنیم تا با کمک مربیان حرفه ای و به پشتوانه تجربه چندین ساله در این زمینه، رنگ خوشبختی را برای کودکان شما به ارمغان بیاوریم.

        

تماس با ما